Rady psychologiczne na serwisie internetowym

Teraz jesteśmy w stanie oznajmić, że medycyna idzie coraz to bardziej do przodu. Jednak zwróćmy choćby szczególną uwagę na depresję. Jest to choroba na tle umysłowym oraz coraz to więcej osób w nią wpada. Poza tym rozróżniamy kilka typów takiej depresji- warto choćby zwrócić szczególną uwagę na depresję nerwicową. Co jesteśmy w stanie o niej oznajmić?

kryzys
Taki rodzaj depresji powoduje przewlekłe obniżenie humoru trwające przynajmniej parę lat o przebiegu łagodniejszym od depresji endogennej. Takie figury najczęściej mają prawie stale obniżony nastrój, są smutne, wielokrotnie mają poczucie beznadziejności. Również sama ich energia życiowa jest ogromnie niska, tracą zainteresowania, charakterystyczny jest brak koncentracji, niemożność skupienia myśli.

nadwaga
Ma ona określone przyczyny. Do jednych jesteśmy w stanie zakwalifikować nieprzystosowanie społeczne, będące być może następstwem intensywnych urazów z przeszłości. Mogło być one spowodowane brakiem poczucia bezpieczeństwa w dzieciństwie, traumatycznych wydarzeń, które doprowadziły do straty celów, niezdolności zaspokajania i wyrażania swoich potrzeb. Poza tym na taką depresję wpływ mogą mieć elementy biologiczne i genetyczne. Nie istotne, czy to taki typ depresji, czy inny – z pewnością istotne jest to, żeby z nią walczyć.

oksytocyna
Jest ona poważnym schorzeniem, dlatego powinnyśmy starać się z niej wyleczyć- korzystać z pomocy lekarzy, jak i odpowiednich, mało wrogich leków. Z pewnością nie wszystko trwa wiecznie- także i nasze życie. Powinniśmy być już do tego przyzwyczajeni. Podobnie dzieje się w przypadku depresji poporodowej- występuje ona u kobiet, które rodzą, zwykle po porodzie i trwa jakiś określony okres.