nowa restauracja włoska Kraków

Autentyczna włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Włoskie restauracje to w Polsce najpopularniejszy typ restauracji. Kochamy włoskie jedzenie gdyż jest smaczne, treściwe i ładnie wygląda na talerzu. Z całą pewnością najczęściej jemy pasty. Mocniej wrażliwi konsumenci degustują rzadsze dania obiadowe takie jak tortellini, polentę czy włoskie zupy minestrone.
Szukając prawdziwej włoskiej restauracji należy przyjrzeć się kilku cechom: czy restauracja korzysta z włoskich produktów, czy w menu znajdują się też nie tak typowe włoskie potrawy, czy lista win, oferuje klasyczne włoskie wina. Włoska kuchnia to duża wielość smaków oraz dania z wielu miejsc kraju. W mistrzowskiej restauracji poczujemy prawdziwy smak Włoch.

Kuchnia włoska jest nieskomplikowana, ale to nie znaczy, że jest mniej smaczna Z pewnością można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Wykwintne wino włoskie

Jakakolwiek szanująca się restauracja włoska, która aspiruje do tytułu bycia eleganckim punktem na kulinarnej mapie regionu, nie powinna ignorować trunków. Obiad w stylu włoskim bez wyjątku powinien zawierać też wino. Kieliszek alkoholu to dla Włochów cos zupełnie naturalnego. bogata karta win w nowej włoskiej restauracji Klasyczne wina włoskie to przede wszystkim toskańskie vin santo, lombardyjskie oltrepo pavese i marsala z Sycylii. Restauracja włoska – jeśli rzeczywiście ma być postrzegana jako faktycznie włoska, powinna posiadać szeroki wachlarz win.

Charakterystyczna włoska restauracja

Mając ochotę poznać wyjątkowość kuchni włoskiej bez wątpienia trzeba odwiedzić restaurację, która potrafi przygotować nie tylko pizzę i makaron.
Zobacz film