czym są suplementy

Pomimo, iż coraz większa część pań i to w różnym wieku zwraca uwagę na to, aby spożywane wiktuały były wartościowe, często, że nasza dieta wymaga suplementacji. A o co? O specjalne preparaty. Jako że rynek preparatów ciągle jeszcze podlega przemianom, ilość możliwości wyboru może utrudniać decyzję.
Dobrze więc zauważyć, czym sugerować się przy nabywaniu preparatu, tak, by był odpowiedzią na nasze potrzeby. Preparat suplementacyjny nie powinien być zastępstwem dla zbilansowanej diety. Bywa jednak że pewnych minerałów czy witamin nie mamy możliwości dostarczyć wraz z pokarmem. Wybierając zestaw minerałów można uciec się do konsultacji aptekarza lub innej kompetentnej osoby. Dobrze wziąć pod uwagę swój wiek. Odmiennych składników wymaga organizm nastolatki, a totalnie innych – trzeba kobiecie w wieku dojrzałym.
Więcej informacji o rodzajach suplementów na depresje znajdziesz w naszym serwisie
Przy pomocy odpowiedniego leku suplementacyjnego mamy możliwość przykładowo zlikwidowania różnego rodzaju niedoborów – w tym niedoboru żelaza, typowego dla kobiet w ciąży czy w okresie laktacji pań. Z kolei jeśli naszym problemem jest przewlekłym brakiem witalności lekarstwem może być preparat mający w składzie wyciągi z żeń-szenia czy miłorzębu japońskiego. Bez znaczenia jednak, jaki rodzaj suplementu nabędziemy. Konieczne jest jego optymalne dawkowanie – systematyczne, lecz w żadnym wypadku nie zbyt intensywne.